START GALERIA PROJEKTOWANIE SUKNIE ŚLUBNE KRAWIECTWO MĘSKIE TKANINY JEDWABNE KONTAKT  
O FIRMIE  

Boutique Marilyn powstał w 2005 roku z inicjatywy Renaty Przygodzkiej i Magdaleny Wysockiej. Na jego otwarcie przybyło wielu reprezentantów środowiska artystycznego Wrocławia, bowiem jego twórczynie od lat z tym środowiskiem były związane.

Renata Przygodzka, absolwentka kulturoznawstwa, przez kilka lat  była dyrektorem Biura Wystaw Artystycznych we Wrocławiu. Już wtedy w kręgu jej zainteresowań było projektowanie, rozumiane jako sztuka dla życia. To hasło, stworzone przez nestorkę wzornictwa przemysłowego prof. Wandę Telakowską, stało się mottem utworzonej przez nią w ramach BWA galerii Design.
W galerii ,oprócz innych dokonań designerskich, odbywały się pokazy mody. Jako dyrektor BWA Renata Przygodzka organizowała we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal FLEXIBLE, który prezentował europejskie dokonania w zakresie sztuki włókna.
Po ukończeniu Szkoły Projektowania Ubioru sama zajęła się projektowaniem. Na konkursie Najlepszy Projektant Dolnego Śląska jej kolekcja "Damą być" otrzymała nagrodę specjalną Gazety Wyborczej i nagrodę Akademii Sztuk Pięknych. Kolekcja "W kręgu kimona" prezentowana była na 15 lecie galerii Design.
W boutique Marilyn realizuje swoją największą pasję-ubieranie Pań na różne codzienne i niecodzienne okazje.

Magdalena Wysocka od lat bywała na salonach rzeźbiarskich Europy wraz ze swym mężem wybitnym rzeźbiarzem, niejednokrotnie współuczestnicząc w organizacji jego wystaw. W boutique można oglądać 
rzeźby Stanisław Wysockiego, których inspiracją jest artystyczna interpretacja kobiecej sylwetki.
Magdalena Wysocka jest autorem nazwy boutique, kolekcja grafik Andy Warhola z twarzą Monroe, towarzyszy spotkaniom z klientkami.

Reportaż z otwarcia Boutique Marilyn: